Silně opilý senior naboural zaparkované auto u zlínského obchodního centra a ujel

Ilustrační foto

ZLÍN – Dopravní policisté vyšetřují nehodu, ke které došlo v pondělí večer dvacet minut před osmou u jednoho ze zlínských obchodních center. Silně podnapilý senior tu naboural do jednoho ze zaparkovaných aut a ujel. Policisty se pak snažil přesvědčit, že někdo naopak poškodil auto jemu.

Nepříjemné překvapení čekalo na třiadvacetiletou řidičku auta značky Hyundai, která se právě vracela z nákupu. O poškození svého vozu se dozvěděla od náhodného svědka, který celou nehodu viděl a všiml si, jak muž za volantem vypadal. Žena proto zavolala policii.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dopravní policisté si nejdřív všimli opodál zaparkovaného auta značky Dacia a poté vypátrali i osmasedmdesátiletého seniora, který vozidlo řídil. „Muž ovšem policistům řekl, že neřídil a vozidlo měl celý den zaparkované na parkovišti u obchodního centra a že naopak někdo poškodil vozidlo jemu. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 1,89 a 2,01 promile alkoholu,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

I přes naměřenou hodnotu senior zapíral, že by požil alkohol. „Přesné množství alkoholu v krvi a dobu, kdy muž alkohol požil, ukáže až lékařské vyšetření,“ dodala Monika Kozumplíková.

Způsobená škoda na obou autech je předběžně vyčíslena na osmdesát tisíc korun. „Senior je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela Monika Kozumplíková.