Traktor po nehodě na železničním přejezdu na Štítecku skončil vejpůl, traktorista se znovu narodil

ŠTÍTECKO – O obrovském štěstí může mluvit řidič Zetoru s přívěsem, který včera ráno na málo využívané trati na Štítecku přehlédl přijíždějící manipulační vlak na přejezdu. Přestože se traktoru odtrhla motorová část před řidičem, samotný traktorista vyvázl bez zranění, stejně tak strojvedoucí. Samotná železniční trať je využíváná jen sporadicky.

Včera v 9 hodin ráno přejížděl řidič Zetoru s přívěsem přes železniční přejezd na málo využívané trati na Štítecku. „V blízkosti přejezdu ve směru jízdy ze Štítů na Heroltice však podle prvotního šetření nedbal zvýšené opatrnosti a přehlédl zleva přijíždějící manipulační nákladní vlak,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Došlo ke střetu a motorová část traktoru se těsně před řidičem odtrhla. Samotný řidič traktoru může mluvit o obrovském štěstí, protože podle prvotního šetření vyvázl bez zranění, stejně tak strojvedoucí. Oba se podrobili dechovým zkouškám, které vyloučily, že by řídili pod vlivem alkoholu. Škodu, která při nehodě vznikla, policisté předběžně vyčíslili na 650 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na trati, na které se nehoda stala, byla osobní doprava zastavena před třemi lety, do Štítů podle potřeby zajíždí jen manipulační nákladní vlaky. Dotyčný přejezd je zabezpečen pouze výstražnými kříži.