U osmi dopravních nehod bylo zapotřebí hasičů, bohužel jedna z nich dopadla tragicky

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet kamionu a osobního auta, náraz do vleku, osobní vozidlo na střeše, nebo náraz do stromu, i takové byli zásahy profesionálních a dobrovolných hasičů napříč krajem.  Došlo nejen k úmrtí, ale také mnoha zraněním.

Na Hradecku došlo ke třem bouračkám. K první krátce před šestou hodinou ranní v královéhradecké metropoli. Zde se střetl kamion, který projel na semaforu na červenou s vozidlem Škoda Octavia. O nehodě, která měla bohužel tragické následky jsme vás informovali v článku: Řidič kamionu vjel do křižovatky na červenou a srazil se škodovkou. Srážku obou vozidel nepřežil 46letý řidič osobního auta. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, kteří po ukončení vyšetřování ze strany policie odstranili následky nehody.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K další nehodě došlo v Sadové, krátce před půl jedenáctou dopoledne. „U dopravní nehody dvou osobních vozidel a dodávky zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hořice a HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí. Posádky vozidel zkontrolovali zdravotničtí záchranáři, dvě osoby byly následně převezeny do nemocnice,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Hasiči v místě nehody řídili provoz a poté se postarali o úklid po nehodě.

V Novém Bydžově v části Chudonice na Revoluční třídě, došlo krátce před šestou hodinou odpolední ke střetu osobního auta s cyklistou. Jednomu zraněnému místní profesionální hasiči poskytli před příjezdem záchranářů první pomoc. Následně byl pacient převezen posádkou zdravotnické záchranné služby do nemocnice.

Na Náchodsku došlo ke dvěma dopravním nehodám a obě se staly v Jaroměři. K první bouračce došlo pár minut po poledni v ulici Na Cihelnách. Zde došlo ke srážce dvou osobních vozidel, těsně před přechodem pro chodce. Na místě bylo zapotřebí záchranářů, kteří prohlédli dvě osoby a jedna z nich potřebovala transport do nemocnice. Jaroměřští profesionální hasiči se postarali o úklid silnice a uniklých pohonných hmot.

K další nehodě došlo doslova kousek od místa předchozí bouračky a to krátce po jedné hodině odpolední. Profesionální hasiči z Jaroměře museli zasahovat u střetu dvou osobních vozidel u křižovatky s ulicí Velichovskou.  Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Hasiči zajistili místo zásahu a zkontrolovali, jestli neunikají pohonné hmoty, poté odstavili auta mimo silni a provedli úklid vozovky.

Na Rychnovsku došlo ke třem dopravním nehodám. K první došlo v Českém Meziříčí v ulici Malé Meziříčí, krátce před jedenáctou hodinou dopolední. Osobní vozidlo zde narazilo do stromu a jeden člověk se zranil. Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Černilova zajistili místo události a postarali se o úklid po nehodě.

Na silnici č. 304 mezi obcí Přepychy a Opočnem, krátce po třetí hodině odpolední bouralo osobní auto, které se převrátilo na střechu a blokovalo silnici. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Na místě zasahující profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna zajistili nabourané auto a převrátili ho zpět na kola, poté jej umístili mimo silnici.

V obci Bílý Újezd došlo krátce po páté hodině odpolední k nehodě, při které osobní auto narazilo do vleku před ním. „Jedna osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Dobruška a JSDH Solnice. Hasiči zajistili místo zásahu, zajistili nabourané vozidlo proti vzniku požáru, uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem a postarali se o úklid místa nehody,“ říká Martina Götzová.