Víme, jaké to je. Město Litovel a Mikroregion Litovelsko poskytlo nebývale štědrý dar jižní Moravě

LITOVEL – Město Litovel, které bylo poničeno tornádem v červnu 2004, dnes schválilo finanční dar obcím Jihomoravského kraje zasaženým tornádem letos v červnu. Další obce Mikroregionu Litovelsko se vzdaly příspěvku od mikroregionu na podporu kulturních akcí a částku věnovaly také postiženým obcím. Celkově tak jejich společný dar činí jeden milion korun.

Na dnešním zasedání Zastupitelstva města Litovel byl schválen finanční dar obcím Jihomoravského kraje zasaženým tornádem v celkové výši 770.000 korun. Tato částka byla rozdělena mezi šest obcí (Břeclav, Hodonín, Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice, Lužice) a Jihomoravský kraj, každému rovným dílem po 110.000 korunách. Zastupitelé za všechny občany tímto rozhodnutím projevili solidaritu zasaženým obcím. Sami občané Litovle vědí, jaké to je si projít mimořádnými krizovými situacemi, jako jsou povodně, tornádo nebo uzavření města v roce 2020, při nichž se městu Litovel dostalo ve formě finančních, ale i věcných darů nemalé podpory.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Po skončení zasedání zastupitelstva dále proběhlo jednání Valné hromady Mikroregionu Litovelsko, kde starostové členských obcí (Bílá Lhota, Bílsko, Bouzov, Červenka, Dubčany, Haňovice, Cholina, Litovel, Loučany, Loučka, Luká, Měrotín, Mladeč, Náklo, Náměšť na Hané, Olbramice, Pňovice, Příkazy, Senice na Hané, Senička, Slavětín, Střeň a Vilémov) odhlasovali rozpočtovou změnu a vzdali se příspěvku od mikroregionu na podporu kulturních akcí a částku 230.000 korun darují na transparentní účet Jihomoravskému kraji. Mimo této pomoci některé obce mikroregionu na svých zastupitelstvech odhlasovaly rovněž mimořádné finanční dary dle možností obcí.