Vyhněte se průjezdu Prahou. Nebo počítejte s hodinami čekání v koloně!

Zdroj: PČR

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V souvislosti s rekonstrukcí komunikace na Jižní spojce v oblasti Štěrbohol ve směru na Černý Most, dochází k výraznému omezení provozu. Tvoří se dlouhé nekolikakilometrové kolony už od osmého kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy.

Před místem opravy se v úterý vytvořily mnohakilometrová kolona. Auta stojí až na osmý kilometr dálnice D1 ve směru do Prahy, uvádí policie. Velké dopravní komplikace policisté hlásí také v ulici Spořilovská a u nájezdu na Jižní spojku ve směru na Prahu 9.

Řidiči jedoucí po Jižní spojce musí počítat i s několika hodinami čekání. Policie doporučuje řidičům, kteří nutně nepotřebují přímo do Prahy, aby se průjezdu metropolí zcela vyhnuli a využili komunikace v širším okruhu Prahy ve Středočeském kraji.

Jižní spojku u obchodního centra ve Štěrboholech opravují silničáři od pondělního večera. Ve směru na Černý Most je provoz v tomto místě sveden do jednoho pruhu. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic by opravy měly skončit příští úterý vpodvečer.