Znojemské historické vinobraní se o rok odkládá

zdroj: Znojemská beseda

ZNOJMO –Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu u nás s bohatým programem na 13 scénách v historickém centru města, kterou každoročně navštíví 80 až 90 tisíc lidí. Slavnosti vína tak se ale přesunují na rok 2022.

Letos se mělo vinobraní konat ve dnech od 10. do 12. září. „Doufali jsme, že díky příznivější situaci v souvislosti s pandemií budeme znát také výhled na září. Podle predikcí a stávajících podmínek se ale ani na podzim nevyhneme sektorování kulturních akcí a možná i jiných přísnějších podmínek. To je pro nás nemyslitelnou překážkou, kterou nemůžeme organizačně dodržet. Mrzí nás to, ale i letos Znojemské historické vinobraní neproběhne,“ vysvětlil ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Jak uvedl starosta Znojma Jakub Malačka, stávající vládní opatření Znojmu opět nedovolí uspořádat vinobraní. „Do poslední chvíle jsme doufali a věřili, že to vyjde. Jelikož nic nevzdáváme, tak i letos pro vás chceme připravit náhradu ve formě II. ročníku Vinařských t(r)ipů. Vína a burčáku  snad bude dostatek a potkáme se alespoň takto ve sklípku. Chtěl bych moc poděkovat týmu Znojemská Beseda, která i letos dala do příprav maximum,“ dodal Malačka. Již zakoupené vstupenky se automaticky převádí do dalšího ročníku nebo si můžete nechat vrátit vstupné.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.