Hromadná nehoda u Pasohlávek: Srazil se autobus s osobními auty a náklaďákem

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Ve středu před půl devátou ráno došlo ke hromadné dopravní nehodě na silnici I/52 poblíž Aqualandu Moravia u Pasohlávek. Z dosud nezjištěných příčin zde došlo ke vzájemnému střetu nákladního automobilu, autobusu a dvou osobních aut. Tři lidé se zranili.

U nehody na I/52 zasahovali hasiči z Pohořelic a Židlochovic. Třem zraněným lidem v osobním autu poskytli první pomoc a předali je záchranné lékařské službě. „Měli jsme v péči dva pacienty. Muže jsme se středně těžkými poraněními převezli do bohunické fakultní nemocnice, lehce zraněné dítě jsme přepravili k dalšímu ošetření do dětské nemocnice,” uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Nikdo z účastníků nebyl pod vlivem alkoholu. Přesnou příčinu vzniku dopravní nehody budou nyní dále šetřit dopravní policisté,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala. Po dobu vyšetřování zůstala komunikace dvě hodiny zcela neprůjezdná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.