Hrozí další velmi silné bouřky, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové rozšířili výstrahu pro dnešní den. Podle nich můžeme ve Zlínském kraji v průběhu večera očekávat velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, a to hlavně na Valašsku.

Výstraha s druhým stupněm nebezpečí vejde v platnost se středeční 17. hodinou a potrvá až do čtvrteční druhé hodiny ranní. „Ve středu večer budou od jihu postupovat bouřky, které mohou být zejména na Moravě velmi silné s přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 milimetrů, nárazy větru kolem 90 km/h a většími kroupami. Méně výrazné projevy budou mít odpoledne a večer 14. července bouřky na zbytku ČR,“ uvedli meteorologové.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu upozorňují, že přívalový déšť může rychle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy a sklepy. Voda může podemlít komunikace a vítr lámat stromy. „Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty a podobně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ doporučují meteorologové.