Kam o víkendu? Divadlo na hradě či v parku nebo Den s Horskou službou

OLOMOUCKÝ KRAJ – Letní počasí umožňuje konání spousty akcí na čerstvém vzduchu, využijme to, dokud to je možné. Ať už to jsou divadelní představení, kulturní či sportovní aktivity nebo třeba hudební koncerty. Jako každý týden vám přinášíme tipy na různé akce na Olomoucku, Šumpersku a Jesenicku.

Olomoucko

Olomouc

V pátek 16. července a v sobotu 17. července si přijďte na Horní náměstí v Olomouci poslechnout folk a šanson. Koncerty multižánrového hudebního festivalu Večerní pohoda u Trojice začínají vždy v 19 hodin. Vstup je zdarma.

Náklo

V sobotu 17. července se ve Wake parku Náklo uskuteční už šestý ročník festivalu Punkrock Beach Party. Na láži vystoupí 6 kapel na, k dispozici budou 2 beach bary, užít si můžete wakeboarding, paddleboard, indoboard, koupání, stanování a grilování. Vše začne už ve 12 hodin a potrvá minimálně do půlnoci. Vstupné na místě stojí 200 korun.

Šternberk

V prostorách parku hradu Šternberk budete moci v pátek 16. července potkat cantervillského ducha. Divadelní komedie Strašidlo cantervillské začíná ve 20:30 hodin. Oblíbená povídka Oscara Wilde z roku 1887 vypráví o duchovi sira Simona, který pobývá na anglickém zámku Canterville. Z klidu ho vytrhne nový majitel, vyslanec Spojených států amerických. Osvícený muž na duchy nevěří, siru Simonovi tedy nezbývá, než ho o své existenci přesvědčit. Můžete se těšit na Martina Zounara, Martina Poštu, Báru Štěpánovou, Hanku Sršňovou a další. Vstupenky můžete zakoupit v pokladně hradu nebo online ZDE.

Šumpersko

Šumperk

V sobotu 17. července ve 21 hodin vám herci šumperského divadla za hrají v parku polskou konverzační komedii Testosteron. Pokusí se vás přesvědčit o tom, že být člověkem není vůbec jednoduché. Navíc když ten člověk je muž a jeho pohled na svět ovlivňuje přebytek nebo nedostatek testosteronu. „Pánové, myslíte si, že vy rozhodujete o tom, s kým půjdete do postele? Omyl! O tom rozhoduje testosteron – mužský hormon, který také způsobuje, že jste potenciálními násilníky a vrahy…“. Představení není vhodné pro děti do 15 let. Vstupenky můžete zakoupit online ZDE.

Rejchartice

V Rejcharticích na Šumpersku se už ode dneška koná další ročník sochařského sympozia Andělárium žije 2021. Až do pátku budete moci sledovat práci sochařů na otevřené louce. V pátek navečer pak proběhne usazení soch na louku. V sobotu 17. července se uskuteční vernisáž výstavy, od 13 hodin je připraven program po děti. Od 15 hodin si přijdou na své spíše dospělí. V 16:30 hodin začíná open air show motorovými pilami, od 20 hodin zahrají Zadáci z Brna. Během celého sobotního programu bude připravena na malování s dětmi výtvarnice Petra Lakomá a dílnička pro děti s paní Vaňkovou, zajištěno občerstvení a autobusová doprava ze Šumperka a zpět.

Jesenicko

Jeseník

V pátek 16. července se od 15 do 23 hodin v Jeseníku koná Noc umění, historie a literatury. Společná akce Knihovny Vincence Priessnitze Jeseník, Městských kulturních zařízení Jeseník, Střediska volného času Duha a Vlastivědného muzea Jesenicka, která propojí zajímavá místa ve městě literaturou, uměním, workshopy a komentovanými prohlídkami. Kompletní program najdete ZDE.

Loučná nad Desnou

Na sobotu 17. července od 10 do 22 hodin si pro vás Horská služba Jeseníky připravila Den s Horskou službou, den plný aktivit v areálu zámeckého parku v Loučné nad Desnou.  Nejmenší potěší pohádka s kouzelníkem, tvořivé dílny i malování na obličej. Pro velké návštěvníky budou připraveny dvě lanovky (delší bude mít 80 metrů, kratší 50 metrů), lezení na pohyblivý kmen a lanový žebřík, běh Horské služby na Tři kameny – trať je dlouhá 15 kilometrů, účast slovenských a polských horských záchranářů + vrtulník, stanoviště slack – line, ukázky práce kynologů a jejich svěřenců, komentované ukázky ošetření, ukázka evakuace paraglidisty ze stromu, ukázka techniky a vybavení Horské služby, stánek se zimním a lavinovým vybavením, stánek se zdravotnickým vybavením, tým silniční bezpečnosti, dozvíte se něco o historii Horské služby. Večerní program je zajištěn vystoupením dvou kapel. Nebudou chybět ani prodejní stánky a skvělé jídlo a pití.