Motorkář ve vysoké rychlosti předjížděl v zákazu, v protisměru se střetl s kamionem, což ho stálo život

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Toto úterý musely všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovat, krátce po sedmé hodině večerní, u bouračky motorky a nákladního vozidla. Nehoda se stala na silnici I/33 mezi Čáslavkami a Jaroměří.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Eliška Majerová, 39letý řidič motorky Yamaha, který jel od Jaroměře na Českou Skalici, ve vysoké rychlosti předjížděl vozidlo BMW, v místě, kde je to zakázáno. V protisměru došlo k neodvratné srážce s kamionem, části motorky a náklaďáku následně zasáhly osobní auto BMW.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Řidič motocyklu utrpěl těžká zranění neslučitelná se životem. K jinému zranění nedošlo. U řidiče nákladního automobilu a vozidla BMW provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“ říká mluvčí. U řidiče motocyklu byla nařízena soudní pitva.

Na místě zasahující profesionální hasiči z Jaroměře, Náchoda a z centrální stanice Hradec Králové uhasili hořící motorku a provizorně utěsnili a zamezili vytečení zbytku nafty z poškozené nádrže kamionu. „Do půdy prosáklo asi 600 litrů nafty, o této skutečnosti byli vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí i Povodí Labe,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Silnice byla až do půlnoci uzavřena a zcela neprůjezdná. Policisté odkláněli dopravu po stanovených objízdných trasách.