Neznámý muž podvodem získal dva zlaté šperky za více než 32 tisíc korun

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Policisté pátrají po totožnosti neznámého muže na fotografii, který by mohl mít důležité informace k objasnění podvodu.  K tomu došlo 29. června letošního roku, v jedné z prodejen zlatnictví v Jičíně, krátce po páté hodině odpolední.

Jak dnes sdělil policejní mluvčí Aleš Brendl, do zlatnictví vstoupil muž, který hovořil anglicky. Po nějaké chvíli si vybral dva zlaté šperky, jejichž hodnota přesahovala částku 32 tisíc korun. Domluvil se s prodávající na tom, že celou částku zaplatí v australských dolarech, ale ve skutečnosti jí dal neplatné argentinské peso.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V současné době jsou v případu zahájeny úkony trestního řízení ze spáchání přečinu podvodu, za což pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ říká mluvčí. Policisté se v souvislosti s probíhajícím vyšetřováním obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc při ztotožnění muže na fotografii, který se ve stejné době pohyboval na místě činu. Pokud máte o muži důležité informace, sdělte je prosím policistům na telefonní číslo 974 533 651.