Novopečená řidička brázdila Prostějov pod vlivem drog a nebyla sama

ilustrační foto

PROSTĚJOV –  Policejní hlídky měly v ulicích Prostějova „žně“. Během dvou dní narazily na tři řidiče, kteří užili před jízdou drogy. Nejmladší šoférka ještě neměla na řidičáku ani zaschlý inkoust.

Policisté nejprve v pondělí zastavili vozidlo Peugeot na ulici Okružní. „Při kontrole se 31letý řidič podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem. Zato test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní na amfetamin/metamfetamin,“ sdělil tiskový mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na druhého hříšníka policisté narazili na stejném místě jen o pár hodin později. „I v tomto případě měl 26letý řidič vozidla VW Golf negativní test na alkohol, ale test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní na THC. Navíc policistům nepředložil zelenou kartu,“ vysvětlil hejtman.

Třetí hříšník, respektive hříšnice uvízla v síti policistů pět minut po půlnoci na ulici. Za volantem vozidla Ford Focus seděla teprve 18letá řidička. I ona měla negativní test na alkohol, ale test na přítomnost jiných návykových látek měla pozitivní na amfetamin/metamfetamin.

„Všichni tři řidiči se podrobili lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu. V tuto chvíli jsou podezřelí z dopravního přestupku, za který jim hrozí pokuta od 2 500 – 20 000 korun a zákaz řízení vozidel od šesti měsíců do jednoho roku. Na základě rozboru hodnot návykových látek v těle může dojít ke změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodal policejní mluvčí.