Od příštího týdne začne přeměna valašskomeziříčského náměstí

Vizualizace. Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Po přípravných pracích nadešel den D. Od pondělí 19. července začne firma rekonstruovat hlavní náměstí ve Valašském Meziříčí. Obyvatelé se můžou těšit na nové lavičky, pítko, fontánu nebo časovou osu.

Návštěvníci se od příštího týdne budou muset obrnit trpělivostí a připravit se na případná omezení. Stavba je rozdělena do několika etap, v té první začnou dělníci pracovat v prostoru mezi sochou svatého Floriána a radnicí. Demontuje se mobiliář, odstraní asfaltové povrchy a začne se s výkopovými pracemi. Prodejny a restaurace o dodávání potravin nepřijdou, doprava bude vedena z ulice Poláškova východní a severní stranou náměstí a dál přes ulici Komenského. „Je nezbytné, aby se občané v průběhu celé stavby pohybovali po náměstí se zvýšenou opatrností. Zároveň můžeme všechny uklidnit, že kvůli stavbě nedojde k uzavírání prodejen ani restaurací,“ uvedl Zdeněk Bobek z odboru komunálních služeb radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celková rekonstrukce bude probíhat až do konce srpna 2022 a vyžádá si 52 milionů korun. Podílet se na ní budou také archeologové z Muzea regionu Valašsko a památkáři. Až bude vše hotovo, na náměstí přibyde zeleň, povrchy, lavičky, odpadkové koše či osvětlení. Nezapomene se ani na fontánu, pítko a časovou osu v centrální ploše. Počítá se také s tím, že náměstí bude přístupnější a bezpečnější pro pěší. Budou zde pro ně připraveny odpočinkové zóny s ostrůvky zeleně, nové stromy a zahrádky budou mít jasně vyčleněné plochy.