Opilec vyzval strážníka na souboj a poté ho ještě napadl

Ilustrační foto

BRNO – Třiadvacetiletý silně opilý muž se začal u Nádražní ulice vměšovat do práce strážníků a vyzval jednoho z mužů zákona na souboj. Když se jeho nápad minul účinkem, alespoň se ho pokusil napadnout.

Hlídka městské policie u vstupu do podchodu právě řešila přestupek spojený se znečištěním veřejného prostranství, když se k ní přiblížil mladík a začal se vměšovat do sporu. Jelikož byl silně cítit alkoholem a jeho podněty byly nepatřičné a bezdůvodné, strážníci ho vyzvali, aby toho zanechal. To ho ještě víc nakoplo, začal hlídku vulgárně urážet a byl čím dál více agresivnější. „Poté jednoho z kolegů vyzval na souboj a když strážník odmítl, zaútočil na něj. Skončil proto v poutech,“ popisuje situaci tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Po vystřízlivění na záchytné stanici se muž bude zodpovídat ze znevážení úřední osoby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.