Opilý otec se nedokázal postarat o dvouletou dcerku, zato se chtěl prát se strážníkem

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Nepříjemný zážitek připravil dvouleté dcerce její tatínek na Jižních Svazích ve Zlíně. Ten se namísto hlídání zvládl zpít do němoty a „ustlal“ si na zemi na sídlišti. Dívence se vydali na pomoc strážníci.

V pondělí pár minut po šesté večer se na linku městské policie obrátil starší muž. Oznámil, že na sídlišti Jižní Svahy se nachází malá holčička s otcem, který se o ni evidentně není schopný postarat. „Dotyčný totiž nebyl v důsledku podnapilosti schopen stát na nohou a válel se po zemi. Oznamovatel dále uvedl, že dívence poskytl společně s manželkou jídlo a pití a vyčká s ní příjezdu strážníků,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo okamžitě zamířila hlídka strážníků. Její příjezd způsobil v opilcově hlavě nebývalou aktivitu. „Sice nedokázal rozpoznat rozdíl mezi zapalovačem a průkazem totožnosti, zato si ale dokázal vzpomenout na nadávky nejhrubšího zrna, které prokládal výhrůžkami fyzickým útokem. Když se po chvíli agresivita dotyčného vystupňovala natolik, že se pokusil jednoho ze strážníků napadnout, musely být použity donucovací prostředky a muž skončil na zemi s pouty na rukou,“ popsal Janík.

Strážníci přivolali pracovnici orgánu sociálně-právní ochrany dětí. Ta se pak zkontaktovala s matkou malé holčičky, kam je převezla jiná hlídka městské policie.

Agresivního opilce, kterému naměřili 3 promile alkoholu v krvi, vyšetřil lékař a následně skončil na kroměřížské záchytce. „Podezření z přestupků proti veřejnému pořádku a podle zákona o sociálně-právní ochraně dětí bude mít nyní dohru před správním orgánem,“ uzavřel Pavel Janík.