Po obchvatu Otrokovic jezdí řidiči už přes dva týdny. Vydat se po něm jde i bez dálniční známky

Foto: ŘSD

OTROKOVICE – Tisíce aut a kamionů zmizely z centra Otrokovic po zprovoznění poloviny jihovýchodního obchvatu. Projet se po tomto úseku i po severovýchodní části mohou řidiči i bez dálniční známky. Nezpoplatněný úsek končí za EXITEM 30. Připomněla to mluvčí zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Polovina jihovýchodního obchvatu je otevřená už 15 dní, mezitím pokračuje dostavba druhého jízdního pásu. „Zprovoznění dálnice D55 v polovičním profilu koncem června ulevilo přetíženým ulicím a řidičům už nyní šetří desítky minut, které ještě před pár týdny často prostávaly v kolonách na kvítkovické světelné křižovatce. Na dálnici funguje zatím provoz v režimu 1+1. Finální dokončení stavby a zprovoznění obou jízdních pásů plánujeme na podzim letošního roku,“ uvedla Lucie Trubelíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Projíždějící řidiči si mohli všimnout třeba betonáže opěrné zdi na konci úseku, probíhala i instalace panelů dalších částí protihlukových stěn, a to třeba na větvích mimoúrovňové křižovatky v Napajedlích. „Uzavírka silnice I/55 započatá ihned se spuštěním provozu na nový úsek D55 umožnila zahájení dostavby této mimoúrovňové křižovatky, kde je nutné vybudovat okružní křižovatku a z ní vedoucí nájezd na D55,“ vysvětlila Lucie Trubelíková.