Pojďte s dětmi navštívit císaře

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Na rodiny s dětmi čeká speciální prázdninová prohlídka, při které mohou nahlédnout do života císaře Rudolfa II. a do jeho zálib v umění i alchymii. Pokud budou malí pomocníci šikovní, možná se jim podaří stvořit i kámen mudrců.

Muzeum východních Čech v královéhradecké metropoli proměnilo svůj dětský ateliér v rudolfínskou „kunstkomoru“. Jedná se o didaktickou část výstavy „Rudolf II. – Umění pro císaře“, která má návštěvníkům připomenout rudolfínskou dobu. Děti i dospělí zde mohou vidět lebky exotických zvířat či reprodukce nejcennějších obrazů z císařovy sbírky. Součástí „kunstkomory“ je také plně funkční alchymistická dílna. Speciální komentovaná prohlídka připravená speciálně pro dětské návštěvníky je přichystaná na pátek 16. července a začne v 16:00 hod. Kunstkomora jako taková bude přístupná zájemcům až do 7. listopadu. „Interaktivní prvky, které výstavu doplňují, dětem i dospělým umožní dozvědět se mnoho zajímavostí o zálibách císaře Rudolfa II. i o životě v rudolfínské Praze. Spolu s námi mohou návštěvníci detailně prozkoumat některé exponáty či zkusit jednoduchý pokus. Chceme, aby si hlavně děti z muzea odnesly kromě poznání také zážitek a měly chuť se k nám opět vrátit,“ říká za muzeum Veronika Nebeská.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.