Přihlaste se do soutěže Babička roku

OLOMOUCKÝ KRAJ – Až do 30. srpna se můžete přihlásit nebo můžete přihlásit „svou“ babičku do soutěže Babička roku. Projekt vznikl z iniciativy krajské Rady seniorů Olomouckého kraje roce 2016 a v roce 2019 se tento projekt podařilo rozšířit po celé České republice s cílem uspořádat celorepublikové finále.

„Nejde o zkoušku z ručních prací nebo vědomostí, ale jde o aktivní přístup k životu a svému okolí. Ukázat, že pokud jste již nejstarší generací ve vaší rodině, nemusí to znamenat, že jste nějak odstrčeni. Naopak role prarodičů je v dnešní společnosti významná,“ píše se na webu krajské Rady seniorů Olomouckého kraje. Základní myšlenkou projektu je přispět k podpoře aktivního stárnutí a rozvoji mezigeneračního soužití. Cílem je ukázat lidskou hodnotu a pravou vnitřní krásu člověka v seniorském věku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Soutěže se může zúčastnit babička s trvalým pobytem v Olomouckém kraji ve věku od 60 let. Vyplněnou přihlášku může odevzdat online ZDE, nebo v obálce do schránky Krajské rady seniorů Olomouckého kraje na adresu Jeremenkova 1191/40a,779 00 Olomouc do 30.srpna. Obálku označte heslem „Babička Olomouckého kraje“. Uzavírka nominací je 30.srpna. V každém kraji proběhne nominace babiček roku, ve druhém kole bude zvolena Babička roku kraje.

Vítězky krajských kol se pak v listopadu utkají v celorepublikovém finále. Odborná porota vybere zlatou, stříbrnou a bronzovou Babičku roku a obecenstvo vybere Babičku sympatie. Nejstarší babička nesoutěží, zařazeny budou všechny nominace nad 90 let. Všechny soutěžící babičky získají květinové dary, pamětní listy, ceny od sponzorů. Vítězky pak dostanou korunky a šerpy. Přihlášené finalistky mohou také nominovat své vnouče do soutěže „Zlaté vnouče“. Podmínkou je písemná nominace, která musí obsahovat jméno, přijmení, věk(není omezen) a popis (dovednosti, důvody, zásluhy) proč si myslíte, že by vaše vnouče mělo získat titul „Zlaté vnouče“. Vítěze vybere odborná porota.