Středočeši se brání koronaviru, kraj eviduje 1 200 000 naočkovaných!

Foto: @StredoceskyK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Kolem poledne ve středu 14. 7. 2021 padla hranice jednoho milionu podaných vakcín proti Covidu-19 přímo v kraji. Dokončené očkování už má zhruba 400 000 lidí v kraji.

Ze statistik, které evidují naočkované obyvatele středních Čech bez ohledu na to, kde se nechali očkovat, pak vyplývá, že Středočechům už bylo podáno skoro 1 200 000 vakcín. „To je samozřejmě dobrá zpráva i s ohledem na aktuální epidemickou situaci a možné scénáře vývoje v dalších měsících,“ okomentovala data hejtmanka Petra Pecková.

V srpnu postupně omezí provoz

Očkování pokračuje podle plánu ve všech 22 městech a ačkoli dodávky vakcín jsou nižší než před několika týdny, čekací doby se díky utvořeným rezervám nijak zásadně neprodloužily. V průběhu srpna se dá očekávat postupné omezení provozu v jednotlivých místech, bude záležet na zájmu lidí. Směřujeme k cíli, aby se od září mohly  do očkovacích center vrátit kultura či sport. Ale stále platí, že v našich zdravotnických zařízeních chceme zachovat ambulance, kde se bude i nadále očkovat,“ předestřel další vývoj radní Pavel Pavlík.

Mnozí narušují systém dodávek

Očkovací centra se ale nyní potýkají s problémy. S novými možnostmi nechat se naočkovat v Praze bez předchozí registrace se začínají objevovat potíže s tím, že lidé nepřijdou na objednané očkování, aniž by svou registraci v systému zrušili. „Chtěli bychom všechny požádat, aby v ideálním případě přišli na očkování tam, kam se zaregistrovali. Vakcíny se připravují podle předem daného plánu podle objednaných osob, takže se narušuje systém dodávek. A když už někdo přijít nemůže, měl by svou registraci v systému zrušit, aby s tím konkrétní očkovací místo počítalo,“ dodal Pavel Pavlík.