V lesích na Havlíčkobrodsku zasahoval pyrotechnik. Na dvou místech řešil nalezenou munici

Foto: Policie ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Hned dva nálezy pozůstatků nevybuchlé munice řešili v pondělí policisté na Havlíčkobrodsku. Na místa přijel policejní pyrotechnik, který munici odvezl k likvidaci.

Oba nálezy dělily desítky kilometrů. Informaci o prvním z nich přijali policisté v pondělí 12. července odpoledne. Podezřelý předmět, který připomínal munici, objevil v lese u obce Vysoká náhodný turista.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka, která si následně přizvala na pomoc pyrotechnika. „Pyrotechnik českobudějovické expozitury předmět identifikoval jako dělostřeleckou střelu ráže 7,5 cm Spr. Gr. (18) z období druhé světové války,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Mezitím přijali policisté oznámení o nálezu dalšího předmětu, tentokrát v Hněvkovicích na Ledečsku. „Pyrotechnik tak zajistil munici z prvního oznámení a směřoval rovnou do místa dalšího nálezu, kde oznamovatel v lese nalezl protipěchotní minu šrapnelovou Pp Mi Šr,“ dodala Stanislava Rázlová.

Foto: Policie ČR

V obou případech pyrotechnik munici zajistil a poté převezl na místo, kde bylo provedeno odborné zneškodnění.