V srpnu začne v Jihlavě předprodej žákovských jízdenek. Rodiny letos výrazně ušetří

JIHLAVA – Jihlavští zastupitelé odsouhlasili výrazné slevy žákovského jízdného. Na jednom dítěti tak rodiče ušetří 1145 korun. Předprodej zlevněných ročních jízdenek začne 1. srpna.

Děti od 6 do 14 let jezdily dosud za 1875 korun ročně. Od 1. září si budou moci zakoupit roční jízdenku za pouhých 730 korun nebo čtvrtletní kupón za 200 korun. Za použití městské hromadné dopravy tak děti zaplatí jen dvě koruny denně. Mladá rodina se dvěma školními dětmi díky tomu ročně ušetří 2290 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Město si od toho slibuje mimo jiné i zklidnění dopravy u škol. „Jízdným v této výši se snad uleví dopravě v ranní špičce a zklidní se doprava u škol před osmou hodinou,“ věří radní Jihlavy pro dopravu Jaroslav Vymazal. Podle jeho slov má Jihlava jeden z nejmodernějších vozových parků v Evropě, ve městě je také velmi hustá síť linek. V nových vozech je navíc připojení na wifi. Jezdit hromadnou dopravou je ve srovnání s auty tak mnohem výhodnější.

Časové kupony na jihlavské karty bude možné začít nabíjet od 1. srpna. Zájemci, kteří si zlevněnou jízdenku zakoupí v srpnu, se tak vyhnou zářiovým frontám. Na začátku školního roku je totiž o nákup jízdenek tradičně největší zájem.