Ve zlínské nemocnici „brigádničí“ desítky studentů. „Ráda se starám o pacienty,“ říká jedna z nich

Klára Skovajsová. Foto: KNTB

ZLÍN – Na letní přivýdělek nalákala nemocnice Tomáše Bati desítky studentů. Nejde přitom jen o budoucí zdravotníky, někteří pomáhají i v IT oddělení nebo v bistrech. Jednou z brigádnic je i Klára Skovajsová, která má v místním špitále téměř dvouletou praxi.

Uběhlo teprve pár týdnů od chvíle, co Klára odmaturovala v oboru praktická zdravotní sestra, v Baťovce už je ale jako doma. O pacienty tu začala pečovat během školní praxe, pak při koronavirové pandemii a nyní tu tráví i léto. „Je to pro mě cenná zkušenost. Tahle práce se mi navíc líbí, ráda se starám o pacienty,“ svěřila se studentka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Provoz v nemocnici si „osahala“ hned na několika odděleních. Působila například na interně, chirurgii nebo urologii. Během letních prázdnin se s ní mohou pacienti setkat na očním oddělení. Jí samotné se líbilo na každém pracovišti. „Vždy jde o péči o pacienty, o pomoc kolektivu spolupracovníků. To mě naplňuje. A nerozlišuji, zda se po mě chtějí úkony zdravotní sestry nebo sanitářky. Co je potřeba, to dělám,“ konstatovala Klára.

Stejně jako Klára pomáhá v Baťovce přes léto asi 90 studentů. Většina z nich tu pracovala už dřív. „Jedná se především o studenty a studentky škol se zdravotnickým zaměřením, kteří vypomáhají například na ARIM, interně, onkologii, Centru klinické gerontologie nebo na očním oddělení. Studenti z jiných škol s nezdravotnickým zaměřením pomáhají také v bistrech, na IT oddělení, provozním oddělení a na správě budov. Všichni jsou pro nás ceněnou pomocí a jejich práce si opravdu vážíme,“ vzkázala náměstkyně ošetřovatelské péče Kamila Slabáková.

Na brigádě ve zlínské nemocnici stráví Klára celé letní prázdniny. Zda bude pokračovat v práci pro nemocnici i na podzim, v tuto chvíli neví. Rozhodne se podle toho, jak náročné bude nadstavbové studium oboru dětská sestra. „Pokud ale kombinaci školy a práce v nemocnici zvládnu, ráda budu pokračovat,“ ujistila.

Klára Skovajsová. Foto: KNTB