VIDEO: Horolezecký kurz na Staroměstském náměstí? Připravte si dost peněz!

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Téměř do čtyřmetrové výšky vylezl mladík na Staroměstském náměstí. K výstupu si však vybral Mariánský sloup. Strážníci sportovní výkon odměnili vysokou pokutou.

Ihned po přijetí oznámení, že nějací kluci lezou na Mariánský sloup, nasměroval na něj operátor kamery a začal mladíky hledat,“ informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Na zahrádce jedné z restaurací na Staroměstském náměstí nalezl skupinku popíjejících osob, která hecovala dvojici, aby pokořili nedalekou znovuobnovenou památku.

Operátor popsal hlídce v terénu dvojici, která na sloup lezla. Jeden z nich, ve značně podroušeném stavu, vylezl za pomoci druhého až do téměř čtyřmetrové výšky. Naštěstí sloup nebyl poškozen. V případě pádu však mladíkovi hrozil vážný úraz. „Strážníci každému z cizinců uložili za přestupek proti majetku pokutu v maximální výši deset tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.