VIDEO: Zbraňová amnestie končí. V Brně někdo odevzdal kilo střelného prachu

Zdroj: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V pondělí se na služebnu v centru Brna dostavil muž, který šokoval policisty. Kromě devíti kil střeliva nejrůznější ráže jim odevzdal také téměř jedno kilo střelného prachu.

Na místo musel vyrazit pyrotechnik, který si výbušninu převzal k odborné likvidaci. „V těchto případech policisté radí: Nikdy s podobně nebezpečným materiál sami nemanipulujte a vždy volejte na tísňovou linku 158,“ varoval policejní mluvčí Petr Vala. Už jen několik posledních dnů zbývá opozdilcům, aby se v rámci zbraňové amnestie obrátili na policisty a předali jim jejich nelegálně držené střelné zbraně, střelivo, munici anebo výbušniny. Tato celorepubliková akce totiž končí 31. července. Tím končí i zánik beztrestnosti za trestný čin nedovolené ozbrojování. Odhaleným hříšníkům může dokonce v krajním případě hrozit i několikaletý pobyt za mřížemi. V případě, že se do konce července na policisty obrátí vlastník nelegálně držené střelné zbraně, obdrží od nich potvrzení o předání. Policisté zbraň podrobí kriminalistické expertíze, která případně vyloučí spáchání trestného činu touto zbraní. Po splnění dalších podmínek může majitel dokonce požádat o její legalizaci nebo ji jednoduše nechá ve vlastnictví státu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.