Zúčastněte se on-line veřejného projednání návrhu Plánu pro chytrou Olomouc

OLOMOUC – Udržitelná rozumná řešení založená na datech a ne na pocitech. To je oblast Smart City s cílem usnadnit lidem život v Olomouci. Na tom, jakou bude mít podobu, se nyní může podílet i veřejnost. Město pořádá on-line veřejné projednání návrhové části Plánu pro chytrou Olomouc a diskusi.

„Plán pro chytrou Olomouc je jedním z dílčích kroků, jak dospět k naplnění vizí které máme. Proto je pro nás velmi důležité znát názory Olomoučanů. Plán má dvě části – analytickou, která popisuje současný stav. A návrhovou obsahující strategické cíle, a právě tu chceme s veřejností probrat,“ vysvětluje náměstek olomouckého primátora Matouš Pelikán, který má Smart City v kompetenci. Prezentace plánu proběhne ve středu 14. července od 17 hodin. Návrhová část, která bude během veřejného projednání představena, i veškeré informace a dokumenty jsou dostupné na webu #menimeolomouc. „Zároveň na těchto webových stránkách zájemci najdou i formulář, přes který mohou zasílat nápady, náměty a postřehy k chytrým řešením v našem městě,“ upozorňuje náměstek Pelikán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Plán obsahuje čtyři základní strategické cíle:

Datově vedená správa města

Samospráva otevřená občanům

Efektivní nakládání se zdroji

Olomouc, město otevřené inovacím

Chytré město svým obyvatelům šetří čas, peníze a nabízí větší životní komfort ve všech oblastech. Některé projekty z oblasti Smart City už veřejnost jako službu užívá. Jsou to například platba místních poplatků přes internet, rozvoj datového portálu nebo energetický management. „A další chceme realizovat postupně do roku 2027. Je to celý vývoj a posun města, kdy se využívají moderní technologie k tomu, aby běžné věci při správě města měly vyšší výkon a stály méně peněz, přičemž řada z těchto inovací nemusí být ani viditelná navenek,“ popisuje náměstek Pelikán. Online projednávání se můžete zúčastnit na tomto odkazu nebo na facebookovém profilu Měníme Olomouc i facebookovém profilu Statutární město Olomouc.