Břeclavští strážníci se po řádění tornáda nezastavili. Pomáhali i v krizovém centru

foto: HZS JMK

BŘECLAV  – Také břeclavští strážníci se po skončení řádění ničivého živlu ihned zapojili tam, kde jich bylo potřeba. Asistovali při evakuaci obyvatel bouří poškozeného domu, řešili škody v důsledku popadaných drátů elektrického vedení, spuštěné alarmy budov i vozidel, pomáhali v krizovém humanitárním centru, převáželi materiál, techniku a osoby v postižených oblastech a také asistovali pracovnicím Úřadu práce při rozvozu mimořádné finanční pomoci.

Mezi tím samozřejmě řešili i standardní události. Ve dvou případech byly díky nim zadrženy hned dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. V prvním případě byl hledaný muž zadržen díky místní a osobní znalosti strážníka. V druhém případě jim pomohla náhoda. Původně vyjeli k muži, který pytlačil u splavu.  Jakmile muž zahlédl hlídku, dal se i se svou pomocnicí na útěk. Strážníci si však na ně počkali o ulici dál. Vzápětí se ukázalo, že muž byl také v pátrání. Oba byli předáni státním policistům. „No a nakonec kopanec. Ten by zasloužil jedinec, který se v obchodním domě nejprve domáhal obsluhy na uzavřené pokladně a následně si oddělení pečiva spletl s veřejnými záchodky, kde bohužel zanechal nejen špatný dojem. Strážníkům nadýchal přes tři promile. Jeho chování bude posuzovat správní orgán,“ popsala mluvčí břeclavské městské policie Lenka Rigó.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.