Cesty jako ze žurnálu, nový asfalt mají v Určicích a Alojzově

PROSTĚJOVSKO – Dvě obce na Prostějovsku mají nové silnice. Řidiči si tak budou moci užívat pohodovou jízdu v Určicích a Alojzově. Realizace obou průtahů vyšla na desítky miliónů korun.

Správa silnic Olomouckého kraje do rekonstrukcí investovala 34 miliónů, další finanční prostředky uvolnily samy obce. „Ty si postavily nové zastávky, chodníky nebo například parkovací stání,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Samotnou opravu průtahů vzali cestáři zgruntu. Nový je nejen asfaltový koberec, ale také podloží vozovek, které teď snese vyšší zatížení. Celý projekt byl rozdělen na dvě etapy. Vloni silničáři pracovali na silnici v Určicích, letos v Alojzově.

„Věřím, že řidiči nové cesty uvítají a chodce potěší bezpečné chodníky. Zároveň bych chtěl poděkovat oběma obcím, krajské správě silnic i zhotoviteli za bezvadnou spolupráci,“ dodal Zácha.