Cyklostezka podél Dřevnice bude dva víkendy uzavřená

Ilustrační foto: K. Bílková

OTROKOVICE – Otrokovickou stezku pro chodce a cyklisty čeká po dva nadcházející víkendy uzavírka. Důvodem je oprava vysokého napětí. Informovala o tom mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Stezka podél Dřevnice bude uzavřena od 17. do 20. července a od 24. do 26. července v úseku od železničního podjezdu na nájezd u ČOV. V místě bude mobilní plot až ke korytu, kolem staveniště tudíž nebude možné projít.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ačkoliv uzavřít cyklostezku na víkend není ideální řešení, v jiném termínu to není možné. „Zhotovitel je limitován vypínáním vedení 110 kV, kdy jsou napájeny rozvodny Continental Barum a Českých drah. Tyto rozvodny nelze vypnout v jiném termínu, neboť odstávky jsou plánovány dlouhodobě předem i s ohledem na další okolnosti, například dovolenou ve společnosti Continental, aby byla omezena výroba co nejméně a podobně,“ vysvětlila Romana Pastuszková.

Na dvou místech se budou demontovat stávající stožáry a vodiče a následně montovat nové. Jde o velmi nebezpečnou činnost, v prostoru stavby se proto pro vlastní bezpečnost nemůže pohybovat nikdo neproškolený. První sloup se nachází u prostupu protipovodňovou stěnou z ulice Kučovaniny u Pipelife na stezku podél Dřevnice a druhý sloup v zelené ploše blízko stezky u křižovatky ulice Nadjezd a třídy Tomáše Bati. Po skončení prací bude stezka neprodleně otevřena.