Kešky představí poklady olomouckého arcibiskupství

OLOMOUCKÝ KRAJ – Za čtyři nalezené kešky vstup zdarma na vybranou památku v rámci Olomoucké arcidiecéze. Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, Arcibiskupský zámek a zahrady Kroměříž, Arcibiskupský palác v Olomouci a poutní místo Velehrad společně připravily letní soutěž pro celou rodinu. Celkem sedm kešek s QR kódy jsou rozmístěny po přírodních i kulturních památkách napříč Moravou. Cílem prázdninové soutěže je představit přírodní a kulturní bohatství arcibiskupství.

Krajina Moravy, rozprostírající se na území spravovaném Arcibiskupstvím olomouckým, je velmi pestrá a inspirující. Nachází se zde množství kulturních, církevních, technických i přírodních památek a unikátních míst. Prázdninové putování za historickými, duchovními i přírodními poklady je letos díky keškám s QR kódy a kvízovou otázkou, které jsou umístěny celkem na sedmi místech napříč arcidiecézí, ještě zábavnější.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Konkrétně se jedná o Arcibiskupský palác v Olomouci, Arcibiskupský zámek v Kroměříži, poutní areál Velehrad, vrchol Zlatý Chlum ve Zlatohorské vrchovině v Jeseníkách, Velké mechové jezírko v NPR Rejvíz v Jeseníkách, vrchol Kelčského Javorníku v Hostýnsko-vsetínské hornatině a vrchol Svatý Hostýn v Hostýnských vrších.

Po nalezení čtyř kešek a správném zodpovězení kvízových otázek získávají soutěžící vstup zdarma na jednu z těchto památek: Arcibiskupský palác v Olomouci, Arcibiskupský zámek v Kroměříži nebo Poutní areál Velehrad.

„Myšlenka zorganizovat keškovou hru přišla v době, kdy byly téměř všechny obvyklé turistické cíle uzavřeny a jedinou možností byly výlety do přírody. V jarním období byla většina přírodních památek doslova obležena davy lidí,“ uvádí mluvčí Arcibiskupský lesů a statků Olomouc Dagmar Málková a dodává, že snahou je přírodním atraktivitám po jarním náporu malinko ulehčit a připomenout výletníkům, jak krásná kulturní a duchovní místa, která stojí za návštěvu, u nás jsou.

Soutěžní hra „Objevte poklady Arcibiskupství olomouckého!“ trvá od 1. července do 31. srpna, výhru v podobě vstupného zdarma lze čerpat do 30. září 2021.