Kivi Gerry zve na brzkou ranní procházku po zlínské zoo

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Zlínská zoo připravuje oblíbenou ranní procházku probouzející se zahradou. Návštěvníci si budou moct prohlédnout areál v době, kdy není běžně přístupný, a užít si speciální program u kivi hnědých nebo se podívat na malé slůně. V neděli 18. července bude zoo otevřená už od 6 ráno.

Brzká rána jsou ve zlínské zoo skutečně nádherná, obzvláště v horkých letních dnech. „Určitě zavítejte k výběhu slonů a užijte si setkání s naším slůnětem. Od 7.00 do 8.00 si nenechte ujít návštěvu expozice kivi a kea. Uvidíte kivi ve venkovní expozici, navíc v uvedeném čase zde bude k dispozici také náš průvodce se spoustou zajímavých informací,“ doporučila vedoucí oddělení marketingu Romana Bujáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud návštěvníci zamíří do australské oblasti, budou moct zahlédnout samečka kivi hnědého Gerryho, který expozici obývá spolu se svou družkou. „Do 8 hodin je velmi vysoká šance uvidět samečka Gerryho v expozici. Věříme, že se podaří zahlédnout i samičku Maiu,“ láká Romana Bujáčková. Kivi hnědé chová zlínská zoo jako jediná v republice, lidé je tu mohou zahlédnout už od roku 2017.

Pro brzkou ranní návštěvu bude otevřen hlavní vstup. Zoo doporučuje zakoupit cenově zvýhodněné on-line vstupenky, otevřena však bude i pokladna na hlavním vstupu v zooshopu. V provozu bude restaurace Farma U Koaly, zbytek zoo se otevře až od 8.30.