Kroměřížští strážníci podpořili policistu, kterému tornádo vzalo střechu nad hlavou

Ilustrační foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Strážníci spolu s dalšími zaměstnanci Městské policie Kroměříž uspořádali sbírku, kterou se rozhodli podpořit policistu z jihomoravské obce Mikulčice. Tomu nedávné tornádo odneslo střechu z domu.

Strážníci dostali tip na policistu z obvodního oddělení v Hodoníně. „Chtěli jsme pomoci některému z kolegů, který byl poškozen živelnou pohromou,“ vysvětlil ředitel městské policie Libor Kubiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nakonec na městské policii vybrali 20 tisíc korun. Ty následně policistovi zaslali. „Mám radost z toho, že se do sbírky zapojila většina našich lidí. Kolega z Mikulčic byl v době, kdy řádilo tornádo, doma. Schovali se s rodinou ve sklepě a naštěstí vše přečkali bez újmy na zdraví. Dům postavil asi před rokem, řádění přírodního živlu odnesla střecha. Věříme, že se mu i s naší pomocí brzy podaří dům opravit,“ je přesvědčený Libor Kubiš.