Města a obce v Olomouckém kraji soutěžily o nejlepší webové stránky. Podívejte se, jak to dopadlo

OLOMOUCKÝ KRAJ – Města a obce v Olomouckém kraji opět soutěžily o Zlatý erb. Hodnoceny byly nejlepší webové stránky a projekty Smart City a elektronická služba. Všichni vítězové postupují do celostátního kola, které proběhne na podzim.

„Soutěž Zlatý erb podporuje hejtmanství hlavně proto, aby motivovalo vesnice a města k využívání moderních technologií, které lidem ušetří cestu na úřad. Obecní a městské weby se ukázaly jako zásadní zdroj informací například i v době koronavirové pandemie. Zároveň mám radost z faktu, že se do soutěže přihlásilo nejvíce měst a obcí právě v Olomouckém kraji,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek. Nejlepší internetovou prezentaci ze všech přihlášených měst mají ve Zlatých Horách. „Jsme spíše menší město, o to více nás vítězství v takové konkurenci potěšilo. Nemáme žádné IT oddělení – web řešíme vlastními silami. Důležité pro nás bylo, aby stránky nabízely veřejnosti úřední i turistické informace,“ prohlásila tajemnice městského úřadu Šárka Tomaštíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V kategorii obcí zvítězily Vikýřovice. Jejich web zaujal porotu především tím, že nabízí televizní informační kanál. Cenu za Smart City a nejlepší elektronickou službu obdržel Šumperk, který lidem nabízí možnost elektronického zápisu do MŠ a ZŠ. Všichni krajští vítězové třiadvacátého ročníku soutěže Zlatý erb postupují do celostátního kola, které proběhne na podzim.

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb

Smart City a nejlepší elektronická služba

Šumperk: Elektronický zápis do MŠ a ZŠ

Zlaté Hory: Rezervační systém hřiště

Hradec-Nová Ves: Hlášení rozhlasem

Nejlepší webové stránky obce

Vikýřovice

Mořice

Vernířovice

Nejlepší webové stránky města

Zlaté Hory

Jeseník

Mohelnice