Na Šumavě je nyní bezpečněji. Mohou za to policejní cyklohlídky!

KLATOVSKO – Při pobytu na Šumavě se nyní můžete cítit bezpečněji. Je to i díky policejním cyklohlídkám, které se pohybují nejen po cyklotrasách. Policisté využívají jízdní kola k větší dostupnosti v terénu, kam nelze zajet motorovými vozidly.

Nejen policisté, ale i turisté na Želenorudsku se bohužel setkávají s cyklisty, kteří nerespektují dopravní předpisy nebo různá omezení, stanovující pohyb v Chráněné krajinné oblasti nebo Národním parku Šumava – například:

  • jezdí po komunikacích ve skupinkách vedle sebe
  • nevyužívají v dostatečné míře cyklostezky v okolí Špičáku
  • na stezkách si mnoho cyklistů neuvědomuje, že cesta je určena i pro pěší
  • mnozí v horském terénu přeceňují svoje síly a schopnosti, kdy nezvládají jízdu na jízdním kole a dochází k různým pádům a zraněním
  • vjíždí mimo značené stezky, kde je vstup a pohyb osob zakázán.

Co rozhodně policisté doporučují v horském a členitém terénu při jízdě na jízdním kole používat, je ochranná přilba. „Policisté při pohybu po Železnorudsku upozorňují občany na nezabezpečená jízdní kola i nesprávný způsob jízdy cyklistů. Občané se také velmi často obrací na přítomné policisty s žádostí o různé rady nebo pomoc. Cílem cyklistických hlídek však není jen bezpečnost občanů, ale i předcházení různým krádežím,“ dodává policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zdroj: PČR