OBRAZEM: Havarovaný kamion zablokoval na Šumpersku silniční i železniční dopravu

ŠUMPERSKO – Včera navečer zaměstnala policisty, hasiče i železničáře havárie kamionu, ke které došlo na železničním přejezdu u zastávky v Petrově na Desnou na Šumpersku. Havarovaný návěs zůstal stát na přejezdu a zastavil dopravu na trati mezi Petrovem a Sobotínem. Provoz na silnici na Rýmařov řídili policisté kyvadlově.

Včera po šesté hodině večer zaměstnala policisty, hasiče i železničáře havárie kamionu, ke které došlo na železničním přejezdu u zastávky v Petrově nad Desnou na Šumpersku. Havarovaný návěs zablokoval část železničního přejezdu a zastavil dopravu na trati mezi Petrovem nad Desnou a Sobotínem. Provoz na silnici na Rýmařov řídili policisté kyvadlově. „Vyprostit havarovaný kamion a obnovit provoz na silnici se podařilo krátce po půl osmé,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Havárie se obešla bez zranění. Podle prvotního šetření stála za nehodou nepřiměřená rychlost. Třicetiletý řidič dostal při brždění na mokré silnici s nákladní soupravou smyk, ve kterém se stočil vpravo mimo silnici a narazil do světelné signalizace přejezdu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .