OBRAZEM: Zlínští strážníci pomáhali zvířatům v nesnázích. V úzkých byla želva, koťata i poštolky

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Až o 300 zvířat ročně se postará odchytová služba, která je součástí zlínské městské policie. Některá strážníci předají majitelům, jiná končí v útulku. Zdaleka se přitom nejedná jen o psy. Příhody se zvířaty popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Pomoc strážníků v uplynulých dnech překvapivě potřebovaly hlavně poštolky. Nešlo jen o mláďata, která vypadla z hnízda, ale i o starší kusy s poraněným křídlem. „Z ptačí říše se pak strážníci věnovali také kosímu mláděti, jiřičkám nebo kachně, která se i se svými káčaty zatoulala na zastávku MHD v blízkosti mimořádně frekventované komunikace. Letce také zastoupil nepříliš populární savec z řádu letounů – netopýr,“ přiblížil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z místní části Lužkovice přivezli strážníci 11 malých koťat, z nichž některá nebyla v nejlepším zdravotním stavu. Další opuštěné kotě na sebe upozorňovalo hlasitým a tesknivým mňoukáním na sídlišti Jižní Svahy.

Zcela na vlastní pěst se do Zlína vydají i méně očekávané zvířecí druhy. „Začátkem července se podél potoku ve čtvrti Mokrá promenádovala větší želva. Hlídka se v tomto případě dotazovala v okolních domech, jestli plaz nepochází z jejich chovu, ale bezvýsledně,“ vypráví Janík.

Včerejšek i dnešek opět patřily poštolkám. „Jedna se poranila u budovy Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína na třídě Tomáše Bati, kde ji objevily tamní pracovnice, druhá pravděpodobně vypadla z hnízda v průmyslovém areálu a útočiště hledala u okna v přízemí. I v těchto případech je strážníci převezli do útulku, který úzce spolupracuje se Záchrannou stanicí volně žijících živočichů v Buchlovicích,“ sdělil Pavel Janík.

Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín