Policisté z Vysočiny kontrolovali náklady se dřevem. Došlo na statisícové pokuty

Kontroly probíhaly včera po celé kraji. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu vozů se dřevem probíhala včera na Vysočině. Policisté zjistili 28 přestupků. Padaly vysoké pokuty, ale i zákazy jízdy.

Policejní akci komplikovalo ve středu 14. července dopoledne deštivé počasí, většina kontrol tak proběhla až v odpoledních hodinách. Dvaceti řidičům udělili policisté pokutu vyšší než 100 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

U čtrnácti nákladních souprav provedli policisté kontrolní vážení, celá polovina řidičů neměla náklad v pořádku. „Ve čtyřech případech se jednalo o překročení hmotnosti, kde jsme uložili pokutu ve výši 4500 korun. Ve třech případech se řidiči odmítli podrobit kontrolnímu vážení, za což dostali na místě pokutu v příkazním řízení ve výši 30 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Někteří řidiči měli na svědomí tak závažné prohřešky, že již dál jet nesměli. „V sedmi případech jsme řidičům zakázali další jízdu. Policisté také kontrolovali, zdali řidiči dodržují dobu řízení, bezpečnostní přestávky a dobu odpočinku a správně vedou záznamy o jízdě. V této oblasti jsme zjistili čtyři porušení,“ dodala Dana Čírtková. Ve třech případech došlo navíc k uložení kaucí zahraničním provozovatelům vozidel.

Řidič se odmítl podrobit vážení, dostal pokutu 30 000 korun a nesměl pokračovat v jízdě. Foto: Policie ČR
Tato Jízdní souprava byla celkově přetížena o 900 kilogramů. Foto: Policie ČR