Prodejce stočil na tachometru auta přes půl milionu kilometrů, odsedět si může 5 let

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Až pět let ve vězení hrozí osmatřicetiletému muži z Valašských Klobouk. Toho policisté obvinili z podvodu, protože při prodeji auta zatajil kupujícímu skutečný stav najetých kilometrů. Připravil ho tím minimálně o 275 tisíc korun.

Devětapadesátiletý muž z Třebíče našel na inzertním portále inzerát na prodej nákladního auta značky Iveco. S prodávajícím se proto spojil po telefonu. „Prodejce tvrdil, že vozidlo má najeto asi čtyřicet tisíc kilometrů a že s ním v podstatě nejezdil. Kupující za vůz zaplatil čtyři sta sedm tisíc korun v hotovosti. V kupní smlouvě byla uvedena cena pouze třicet tisíc korun bez daně. Prodejce tuto nízkou cenu odůvodnil tím, že by z vysoké kupní ceny musel platit vysokou daň,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve voze navíc chyběl namontovaný tachograf. Prodejce sice slíbil, že ho obratem dodá, to ale neučinil ani po několika výzvách. V kupujícím to vyvolalo podezření, že něco není v pořádku. „Vydal se do prodejny vozidel, kde mu sdělili výčet oprav tohoto konkrétního vozu a také celou jeho historii. Jaké bylo jeho překvapení, když zjistil, že vozidlo má najeto více než šest set tisíc kilometrů,“ sdělila Kozumplíková.

Kriminalisté z výslechu zjistili podrobnosti o prodeji a z dalšího vyšetřování vyšlo najevo, že prodejce o skutečném počtu najetých kilometrů věděl, nicméně to úmyslně zatajil. „Z odborného vyjádření poté vyplynulo, že cena vozidla se skutečným nájezdem 684 000 kilometrů by se pohybovala pouze kolem 55 tisíc korun. Kupující tak přišel o nemalou finanční částku,“ dodala Monika Kozumplíková,