Starosta věří, že další odběrné centrum lidé ocení

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Pro ubytování v hotelu, návštěvu koupaliště či restaurace potřebují občané potvrzení ohledně testování na covid, proto ve městě vzniká další odběrové místo. To může vydat i tzv. Covid pas nezbytný pro cestu za hranice. Testování probíhá zcela zdarma.

Ve městě Dvůr Králové nad Labem vzniklo nové odběrové místo, kde si občané mohou nechat udělat zdarma antigenní testy ze slin. Konkrétně v Revoluční ulici v blízkosti Masarykova náměstí. Zájemci se nemusí registrovat dopředu, otevřeno je každý všední den od osmi od rána do čtyř do odpoledne. Podle zájmu obyvatel se uvažuje o rozšíření i na sobotní dny. Pokud občan podstoupil kdekoli antigenní test v kratší době, než je sedm dní, a chtěl by se nechat otestovat znovu, musí zaplatit poplatek 200 korun. Otestovaným bude vydáno oficiální potvrzení, které jsou vyžadovány vládním nařízením při vstupu do restaurace nebo na kulturní akce. Vydávány jsou také certifikáty, které využijí lidé při cestě do zahraničí. „Vznik odběrného místa v blízkosti centra města vítám, věřím, že ho lidé budou během prázdnin využívat. Děkuji i panu doktoru Demlovi, který umožnil, aby na jeho pozemku odběrové místo vzniklo,“ říká starosta Jan Jarolím.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.