Tři dopravní nehody a jeden požár osobního auta, hasiči byli opět zapotřebí

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO– Požár vozidla Ford, kamion ve škarpě, nebo srážka dodávky a osobního auta, i takové byly zásahy profesionálních a dobrovolných hasičů na Hradecku a Rychnovsku, během uplynulého dne. Bohužel došlo i ke zraněním.

Na Hradecku došlo ke třem událostem.  Na silnici mezi obcemi Střezetice a Probluz bylo v plamenech, krátce po půl jedné odpoledne, osobní auto Ford, jeho posádka ho naštěstí stačila opustit bez úhony. Zasahující profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolná jednotka z Nechanic, požár zlikvidovali a předali vozidlo majiteli. Zahoření vzniklo pravděpodobně kvůli technické závadě na elektroinstalaci. Plameny ohně způsobily škodu za zhruba 10 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve Všestarech, v katastru části Bříza, boural kamion, který skončil ve škarpě. K nehodě došlo krátce po třetí hodině odpolední a museli u ní zasahovat profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. V kamionu, který převážel železné bedny, se tento náklad dostal do pohybu a hrozilo, že se vozidlo převrátí. „Jednotka zajistila místo zásahu a ve spolupráci s pracovníky z nedaleké stavby byl hnutý náklad na voze přerovnán. Automobil byl odstaven, provoz na silnici byl plně obnoven,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové zajistila místo zásahu a postarala se o úklid silnice. Jeden zraněný musel být předán do péče záchranky.

V Hradci Králové, krátce před půl šestou odpoledne, došlo na křižovatce ulice Průmyslová s městským okruhem k dopravní nehodě dvou vozidel. Profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové zajistila místo zásahu a uklidila silnici. Jeden zraněný potřeboval péči záchranky.

V Rychnově nad Kněžnou došlo na silnici č. 319., krátce před devátou hodinou dopoledne, ke střetu dodávky a osobní auta. Místní profesionální hasiči zajistili vozidla proti požáru a postarali se o úklid vozovky. Při nehodě se zranil jeden člověk.