V bouři se na vranovské přehradě potápěla pramice. Policisté zachránili čtyři osoby včetně dítěte

Zdroj: Policie JMK

ZNOJMO – Ve středu večer se pohodová rodinná plavba po vodní nádrži Vranov náhlým zhoršením počasí změnila v drama. Bleskovou akcí policistů z Vranova nad Dyjí se podařila odvrátit možná tragédie.

Prudký vítr totiž začal hnát malou rybářskou pramici stále dál od břehu, ani veslování nepomáhalo. Náhle se udělalyvysoké vlny a  pramice začala nabírat vodu. V loďce navíc nebyl žádný záchranný prostředek. a osádka neměla záchranné vesty. Bylo jasné, že se na břeh vlastními silami nedostanou. Naštěstí se jim podařilo zavolat na tísňovou linku. „Policisté, kteří byli na blízku, tak se svým člunem začali po potápějící loďce ihned pátrat. Když ji po pár minutách nalezli, byla již celá její záď zalitá vodou a i s lidmi se potápěla. Všechny čtyři osoby, mezi nimiž byl i devítiletý chlapec, tak policisté rychle vytáhli z vody do policejního člunu,“ popsal zásah policejní mluvčí David Chaloupka. Před úplným potopením se podařilo zachránit i pramici, kterou na laně dotáhli až na břeh. „Náhlá bouřka nebo silný vítr na vodní hladině může být mnohonásobně nebezpečnější než na pevnině. Vyplatí se proto před plavbou sledovat meteorologické zpravodajství nebo i drobné změny počasí během plavby. Plovací nebo záchranná vesta přidá na lodi jistotu a v krizové situaci může zachránit život,“ doplnil Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.