V centru Ostravy se porvali na křižovatce řidiči, agresor skončil v poutech

Foto: PČR

OSTRAVA – Zhmotněná noční můra spousty řidičů se odehrála na křižovatce ulic Poděbradova a Českobratrská v centru Ostravy. Vše začalo jednostranným vybržďováním dvou aut za jízdy na ulici Českobratrské. Jakmile auta zastavila o pár metrů dál na křižovatce na červenou, jeden z jezdců vyskočil z auta a začal útočit.

„Případ se stal v neděli po třinácté hodině na křižovatce ulic Českobratrská a Poděbradova. Hlídka tam zpacifikovala agresivního řidiče dodávky, který omezoval v jízdě řidičku osobního vozu a po jejím zastavení na červenou fyzicky pak napadl jejího spolujezdce,“ popisuje událost mluvčí ostravské městské policie, Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Z výpovědí vyplynulo, že řidič (46) dodávky nejprve zablokoval z neznámých důvodů vozidlo Škoda Fabia na ulici Českobratrská. Ženě (37) za volantem se dodávku podařilo objet a pokračovat v jízdě po ulici Českobratrská ve směru ke křižovatce s ulicí Poděbradova.

Ve chvíli, kdy auta zastavila na křižovatce, řidič dodávky vystoupil z auta. Po krátké slovní výměně došlo i na fyzické napadení 28letého spolujezdce z osobního vozu. „Údery pěstmi způsobil spolujezdci zranění v obličejové části hlavy,“ dodal Machů s tím, že sporu si naštěstí všimla okolo jedoucí hlídka.

Policisté na místě museli zakročit pomocí donucovacích prostředků, aby zabránili dalšímu stupňování agresivity řidiče dodávky. Celý případ na místě skončil v rukou přivolané Policie České republiky.

Dále čtěte:

Nekonečné práce na mostech do Poruby: Další uzavírka začne ve čtvrtek!