V Tuřanech vyroste lékařský dům i přístavba domova pro seniory

Vizualizace: P.P.Architects

BRNO – Na Tuřanském náměstí vznikne nový polyfunkční dům se zdravotním střediskem, do kterého se přestěhují lékaři z budovy na Rolencově. Ta ustoupí přístavbě domova pro seniory na Holásecké.

Dům vyroste místo bývalé pekárny a pošty, kromě ordinací lékařů zde obyvatelé najdou i další služby, například prodejnu pečiva či květin. „V první fázi projektu dojde k výstavbě nového zdravotního střediska na Tuřanském náměstí. Je pro nás klíčové, aby zdejší obyvatelé měli dostupnou zdravotní péči. Teprve poté bude stará poliklinika u domova seniorů na Holásecké zbourána a na jejím místě vznikne přístavba, díky níž se domov kapacitně rozšíří. Na zhotovení projektové dokumentace přispějeme městské části 2 miliony korun,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nová budova bude mít zelenou střechu, počítá se s pěti ordinacemi, lékárnou, zubní laboratoří, dvěma obchody, rehabilitacemi či masážemi. Zapomínat se nesmí ani na parkovací místa, která budou řešena formou regulovaného stání se závorou. Celková částka za stavební práce se odhaduje na 82 milionů korun.