Výbuch kanalizace v Kuřimi: Ze sudu do ní unikl benzín

Zdroj: město Kuřim

BRNO-VENKOV – Ve čtvrtek krátce před 11. hodinou dopoledne vyjeli dobrovolní hasiči z Kuřimi a profesionální jednotky z Tišnova a Brna k ohlášenému dvojnásobnému výbuchu plynu v areálové kanalizaci na ulici Křížkovského.

Hasiči nejprve evakuovali lidi z přilehlých domů a odpojili budovy od elektřiny a plynu. Potom zjistili příčinu výbuchů. Příčinou však nebyl uniklý plyn, ale benzin z plastovém sudu v jednom z objektů. Vinou technické závady několik set litrů benzinu vyteklo. Část z něho se dostala do areálové kanalizace. Výbuchy byl naštěstí menší, kromě vyražených poklopů od kanálových vpustí nedošlo k jiným škodám ani ke zraněním. Hasiči uniklý benzín neutralizovali sorbentem, přečerpali zbylou část do jiné nádrže a částečně vyčistili kanalizační jímku. Zásahu se účastnily také hlídky obvodního policejního oddělení Kuřim a městské policie Kuřim, a také pracovníci společnosti Innogy. „Všem zúčastněným patří velké poděkování za odvedenou práci. Celá věc skončí řízením u odboru životního prostředí Městského úřadu Kuřim,“ uvedl starosta Kuřimi Drago Sukalovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.