Žena generál a naháček: Policisté na jihu Čech řešili kuriózní případy

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeští policisté řešili tento týden několik kuriózních případů. Dva nejzajímavější vám přinášíme v našem článku. Protagonisté obou z nich skončili na psychiatrickém oddělení.

V pondělí večer v Českých Budějovicích policistům na linku 158 občané oznámili nahého muže stojícího v Mlýnské stoce. „Muž byl opravdu nahý, a jak zjistili policisté, ve stoce dělal vodovodní trubku,“ sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner. Asi není potřeba dodávat, jak skončil tento případ. O občana se postarali lékaři na psychiatrickém oddělení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Krátce po úterní půlnoci se na policisty ve Strakonicích dobývala zhruba čtyřicetiletá žena a požadovala policejní doprovod. „Tvrdila, že je nejvyšším vojenským i policejním velitelem a policisté jí musí zajistit transport. Také policistům předepsala jejich ústroj a trvala na převozu beze zbraní,“ popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Strakoničtí policisté nezaváhali a požádali jí, aby na přistavené pancéřované policejní vozidlo počkala před budovou. „´Vozidlo´ přijelo a lékařka zdravotnické záchranné služby rozhodla o převozu ženy na psychiatrické oddělení,“ dodal policejní mluvčí.