Chtěl koupit štěně přes internet, narazil na podvodníka

Německý trpasličí špic, foto atlas psů

ZÁBŘEH – Zábřežští policisté prověřují další případ podvodného jednání související s nedodáním štěněte a patáliemi při zajištění jeho přepravy k budoucímu majiteli. Problémy vznikly při přepravě, kdy budoucí majitel zaplatil tisíce korun za údajně vratné zálohy a očekávaného štěňátka se stejně nakonec nedočkal.

Tentokrát se na policisty obrátil mladý muž, kterého na českém inzertním portálu zaujala nabídka prodeje štěněte německého trpasličího špice. Prostřednictvím e-mailu zkontaktoval prodávající, údajně z Karlovarského kraje, od které se dozvěděl, že se musí postarat o svou nemocnou dceru a nezbývá jí, než se štěňat vzdát. Následně obdržel fotografie několika štěňat, ze kterých si mohl vybrat. Slovo dalo slovo, zájemce se pro jedno ze štěňat rozhodl a přišla na přetřes otázka jeho přepravy. Bylo dohodnuto, že jakmile prodávající obdrží na svém účtu pět tisíc korun za prodej štěněte, obratem zajistí jeho přepravu, a to prostřednictvím přepravní společnosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Posléze byl kontaktován zástupcem přepravní společnosti, který jej uvědomil, že se vyskytly nějaké problémy v komunikaci s majitelem psa a je zapotřebí si objednané štěně nechat napsat na svou osobu. Tento úkon však měl být zpoplatněn vratnou zálohou ve výši 6 000 korun. Tím ale komplikace s přepravou zvířete zdaleka neskončily. Přepravní společnost si dále vyptala zálohu za použití klece, v níž mělo být zvíře přepraveno letecky na letiště v Šumperku a nebála si říct ani o vratnou zálohu za pojištění. „Z poškozeného muže, který se snažil situaci nějakým způsobem dotáhnout do zdárného konce, prozatím neznámý podvodník vylákal 19 tisíc korun. Když už muž další peníze posílat nechtěl, setkal se s výhrůžkou, že také může být řešen za týrání zvířat,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.