Další ulice v Olomouci zkrásněla. Dostala novou silnici, chodník a parkovací zálivy

OLOMOUC – Chodci si užívají nových chodníků, řidiči nových parkovacích zálivů a silnice bez výmolů a děr v Krakovské ulici v Olomouci. Více než sto metrů komunikace a přilehlých chodníků dostalo v této části města nový povrch. Na podzim přibude i zeleň.

Úsek v místě od Rooseveltovy po Rokycanovu ulici v Olomouci teď odpovídá potřebným normám pro šířku komunikace i parkování, a to včetně upraveného místa pro přecházení v křižovatce ulic Rooseveltova a Krakovská. „Nově opravená vozovka s povrchem z asfaltového betonu má nyní šířku pět metrů a v nově vybudovaném zálivu pro podélné stání může parkovat 13 osobních vozidel. Dopravní režim v místě je nově řešen jako zóna třicet,“ popsal opravu náměstek olomouckého primátora Martin Major, který má v kompetenci dopravu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Parkovací zálivy jsou vydlážděné betonovou zámkovou dlažbou, chodníky mají osazenou novou dlažbu z betonu. Oprava vyšla na 3,7 milionu korun. Na podzim pak lokalitu zkrášlí i nové keře. Do zeleného pásu zahradníci vysadí sedm muchovníků, které místo mezi novou komunikací a železniční tratí oddělí jako budoucí živý plot.

Původní stav
Původní stav