Lupič okradl spícího muže o peněženku a mobil, poté se snažil ujet tramvají

Ilustrační foto

BRNO – V Nádražní ulici využil šestapadesátiletý lupič situace a když uviděl spícího muže, okradl ho a dal se na útěk. Bohužel pro něj ho natočily kamery městské policie a za malou chvíli ho už dopadli strážníci.

Mazaný muž ve středním věku přistoupil ke spícímu muži, posadil se vedle něj na lavičku a začal mu prohledávat kapsy. Když našel, co se mu zalíbilo, rychle se vzdálil a nasedl do tramvaje linky číslo dvě. Pracovníci dohledového centra na nic nečekali a předali informace strážníkům, kteří k dveřím vozidla doběhli dřív, než se zavřely. Hlídka lupiče pobídla k vystoupení a on se snažil nenápadně lup odhodit na podlahu. V tramvaji se kromě pouzdra na doklady s dokumenty, platební kartou a penězi našel taký mobilní telefon.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mezitím se okradený probudil a rozhodl se z centra města odjet. Hlídka za  ním proto spěchala do druhé tramvaje, kde ho našla. Muž potvrdil, že všechny své věci postrádá. Strážníci zavolali republikovou policii, která si případ převzala. Také provedli u obou mužů dechovou zkoušku. Podezřelý nenadýchal nic, poškozený 1,5 promile.