Prostějov si posvítí na autovraky i propadlá „STKáčka“

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Nepojízdné vozy, které hyzdí a zabírají v ulicích měst parkovací místa, jsou problém v každém městě. V Prostějově se aktivně pracuje na jejich odstraňování. Autovraky a vozidla s neplatnou STK skončí v dražbě nebo na vrakovišti.

„Takto “zaparkovaná” vozidla a vraky jsou všeobecně problém. V ulicích města se v současnosti nachází desítky vozidel s propadlou STK. Mnohdy blokují průjezd vozidel Integrovaného záchranného systému, což může mít neblahé následky,“ zlobí se náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na základě smlouvy o zabezpečení odtahu, skladování vozidel a zajištění likvidace vraků se předpokládá skladování odtažených vozidel s propadlou STK, tedy těch, která například zabírají ostatním občanům města místo pro parkování a jejich provozovatelé je ani po výzvě, v zákonem stanovené lhůtě dvou měsíců, neodstraní.

V souladu se zákonem O pozemních komunikacích je vozidlo odstaveno na vhodném místě k jeho vyzvednutí provozovatelem vozidla po dobu tří měsíců, poté jej lze po rozhodnutí silničního správního úřadu prodat ve veřejné dražbě.

„Odtažené vozidlo s propadlou STK bude provozovateli vydáno až po uhrazení nákladů na jeho odstranění a odstavení,“ okomentoval složitou problematiku Pospíšil.

Dle uvedené smlouvy se rovněž předpokládá likvidace vraků, ale také likvidace odstavených vozidel s propadlou STK v případech, kdy silniční správní úřad prodej odstaveného vozidla s propadlou STK ve veřejné dražbě nepovolí.