Prostějovská „Starorežná“ slaví, přijdete se podívat?

PROSTĚJOV – Prostějovská Palírna U Zeleného stromu slaví 503 let od svého založení. Při této příležitosti připravila exkurzi pro veřejnost. Prohlédnout si provoz a výrobu destilátů, které zná každý Čech a jež dobyly svět, je možné v sobotu 17. července.

Během prohlídek se návštěvníci dozví o historii výroby, nahlédnou do sklepů, kde zrají ušlechtilé destiláty, chybět nebude ani degustace tří vzorků. Specialitou, kterou si palírna pro návštěvníky na tento den přichystala, je možnost zakoupit si a vlastnoručně nalepit etiketu na degustační lahev Staré žitné myslivecké Single Barrel, jež byla vyrobena k výročí pouze v limitním množství.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Každý ročník je unikátní, ten letošní se vyznačuje tím, že pochází ze sudu, ve kterém předtím zrálo červené víno odrůdy Pinot Noir a vyrobeno ho bude pouze 503 lahví, stejně jako je let Palírny,“ sdělil blend master Palírny U Zeleného stromu, Roman Petruš.

Na prohlídky je nutné se předem registrovat na e-mailu exkurze@palirna.cz

Palírna U Zeleného stromu a.s. má ojedinělou historii, která začala již v roce 1518 udělením práva vařit pivo a pálit pálenku domu U Zeleného stromu v Prostějově. Jde o unikát nejen v Česku, ale i v rámci celé Evropy, kde neexistuje palírna s delší historií. Palírna U Zeleného stromu a.s. (též známá podle jednoho ze svých výrobků jako Starorežná Prostějov) je ryze česká firma, která je i bez cizího kapitálu druhým největším výrobcem lihovin v České republice.

Mezi nejznámější značky patří Starorežná, Blend 42 Vodka, či Hanácká vodka a zejména výjimečná česká žitná whisky „Stará žitná myslivecká“. Výrobky firmy jsou oceňovány pro svou chuťovou kvalitu medailemi na významných světových soutěžích a díky tomu firma své značky úspěšně vyváží. S produkty Palírny U Zeleného stromu se zákazníci mohou setkat v dalších dvaceti zemích pěti kontinentů. Na domácím trhu pak s firmou spolupracují při distribuci svých výrobků značky s nejvyššími společenskými ambicemi, jako jsou Koval, Dictador, Cutty Sark, Pushkin, Berentzen, Sobieski, MOKO rum a další.