Vymaní se zlínské autobusové nádraží z obležení bezdomovců?

Ilustrační foto

ZLÍN – Zvýšené kontroly, mobilní oplocení nebo úpravy zeleně. To jsou některá z opatření, kterými chce město Zlín zamezit pohybu nepřizpůsobivých osob na místním autobusovém nádraží. O zlepšení bezútěšného stavu nádraží jednal primátor Jiří Korec s jejím vlastníkem, společností Z-Goup.

Cílem schůzky bylo zlepšit situaci na nádraží do doby, než dojde na jeho rekonstrukci, navázanou na stavbu dopravního terminálu. Jedním z palčivých problémů je pobyt bezdomovců v okolí, kteří zde přespávají a žádají kolemjdoucí o peníze, za které si potom kupují alkohol. „Dohodli jsme se, že Městská policie Zlín v součinnosti s Policií České Republiky zvýší kontroly a dohled autobusového nádraží. Dále bude postaveno ve spolupráci se společností Z-Group mobilní oplocení pro ohraničení zadní části výpravní budovy, aby nepřizpůsobiví občané nespali pod přilehlým přístřeškem. Městská zeleň zrealizuje zmlazení keřů pro zajištění průhlednosti lokality, aby v této nebyla temná zákoutí. Vzhledem k nedávnému pádu stromu proběhne i audit a tahové zkoušky všech stromů v lokalitě,“ popsal primátor Jiří Korec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přijata by měla být i další opatření. „Chceme taktéž zamezit posedávání na zídce u vstupu na autobusové nádraží tím, takže jsme oslovili městské architekty, aby nalezli vhodné řešení. Některé změny proběhnou prakticky ihned. Do konce prázdnin chceme mít vše hotové,“ uvedl Jiří Korec.

Nádraží by podle primátora rovněž prospělo, kdyby prošla rekonstrukcí výpravní i sousední budova, která by přilákala nové atraktivní nájemníky. „Myslím, že vzhledem prodlužování příprav stavby dopravního terminálu by návratnost investice vzhledem k zhruba 15 milionové roční platbě kraje soukromému majiteli za vjezdy autobusů a případnému zvýšení nájmu zrekonstruovaných prostor mohla i ekonomicky vycházet,“ dodal Jiří Korec.